Obavijest o održavanju sanitarno-higijenskih uvjeta u zagrebačkim odgojno-obrazovnim ustanovama

Autor: Dijana Mlađenović, 4. 3. 2020.

Dana 03. ožujka 2020. zaprimili smo obavijest Gradskog ureda za obrazovanje u kojoj se mole razrednici da žurno organiziraju roditeljske sastanke te na istima, u skladu sa svojim zakonskim ovlastima i dužnostima, roditelje objektivno izvijeste o sanitarno-higijenskim uvjetima u našoj ustanovi te preventivnim mjerama koje poduzimamo u cilju zaštite od bolesti i smanjenja zdravstvenih rizika.

Učenici su obaviješteni da po dolasku u školu obavezno operu ruke sapunom i za brisanje koriste  jednokratne papirnate brisače. Isto trebaju ponoviti prije konzumiranja hrane za vrijeme odmora.

Upozoreni su da ne dodiruju rukama usta, nos i oči, a ako to čine neka koriste čiste papirnate maramice, koje potom trebaju odložiti u koš za smeće i ne ostavljati posvuda.

Upozorili smo učenike da što manje borave u zatvorenim prostorima, a što više na svježem zraku.

Ukoliko netko za vrijeme boravka u školi sam osjeti ili opazi kod drugoga bilo kakve znakove narušenog zdravlja neka se odmah javi voditeljici smjene.

Detaljnije informacije o svemu i preporuke nadležnih tijela se mogu naći na stranicama Ministarstva Zdravstva, te Službe za epidemiologiju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

« Travanj 2020 »