Izvod iz pravilnika o korištenju knjižničnih usluga i građe

IZVOD IZ PRAVILNIKA O KORIŠTENJU KNJIŽNIČNIH USLUGA I GRAĐE

Svi učenici Treće ekonomske škole mogu se besplatno koristiti svim uslugama školske knjižnice, a za uzvrat dužni su se pridržavati pravilnika.

1. Knjige se smiju posuđivati isključivo uz predočenje članske iskaznice.

2. Odjednom se mogu posuditi 2 knjige koje je potrebno vratiti u roku od 14 dana. Ukoliko učenik neopravdano duže vremena zadržava knjige knjižničar je ovlašten uskratiti mu daljnje posuđivanje knjiga.

3. Izvan prostorija knjižnice ne posuđuju se enciklopedije,  rječnici, atlasi, rijetka građa, stručna literatura i unikati. Takve se knjige mogu koristiti samo u knjižnici.

4. Učenici su dužni čuvati knjige od svakog oštećenja (šaranja, trganja listova, prljanja). Ako se dokaže da je učenik namjerno oštetio dužan  ju je nadoknaditi novom.

5. Izgubljena knjiga mora se nadoknaditi istim naslovom ili drugom, ali samo uz prethodni dogovor s knjižničarkom.

6. U knjižnici  treba vladati red i mir, a hranu nije dozvoljeno unositi.

7. Knjige se ne smiju posuđivati na tuđe ime, niti za nekog drugog.

Ravnatelj:

Mirko KOŽUL, prof.