Posjet Hrvatskom Državnom Arhivu i Tehničkom muzeju Nikole Tesle u Zagrebu

U četvrtak, 2. studenog 2023., umjesto u učionicu, učenici prvih razreda Treće ekonomske škole u Zagrebu, sa svojim su se razrednicima i predmetnim profesorima uputili na poludnevnu terensku nastavu.

Ukupno 106 učenika zaputilo se u širi centar grada, prvo do Hrvatskog Državnog Arhiva smještenog na Marulićevom trgu kako bi upoznali značaj arhivske građe i vidjeli bogatstvo hrvatske kulturne baštine. Uz pomoć vodiča i voditelja obrazovnog odjela, razgledali su čitaonicu, poslušali predavanje o povijesti Arhiva  i vrijednosti povijesnih dokumenata, povelja, fotografija kao svjedoka povijesnih trenutaka.

Nakon toga, 106 učenika u pratnji profesora: Barbare Pleić Tomić, Elvire Ljubić Soldo, Domagoja Puljića, Maria Jamića, Željke Brdar, Darie Fiamengo, Slavice Falamić, Ive Pavković, Ane Paradi Juroš, Ankice Džolan i Anamarije Jerković, tijekom posjeta Tehničkom muzeju Nikole Tesle, sudjelovali su u zanimljivoj i nadasve poučnoj interaktivnoj prezentaciji rada i životnog djela Nikole Tesle, upoznajući se sa značajem i utjecajem njegovih izuma i znanstvenih spoznaja na današnje društvo.  Nakon razgleda različitih muzejskih artefakata iz razdoblja prve i druge industrijske revolucije pa sve do suvremenog doba (parni stroj, automobili, parne lokomotive, podmornice, avioni…) te obilaska muzejskog rudnika sa stručnim vodičima, svi zajedno, uz sunčano vrijeme koje nas je cijelim putem pratilo, završili smo svoju malu turneju i uputili se kućama.

U nadi da će ova terenska  nastava zaživjeti i dogodine, ispunjeni pozitivnim dojmovima zabave, učenja i druženja, želimo ju pamtiti kao uvod u nove školske avanture.

Priloženi dokumenti:
IZVJESTAJ_SA_POLUDNEVNE_TERENSKE_NASTAVE_2.docx (14.19 KB)

objavio: Anamarija Jerković   datum: 2. 11. 2023.