Novosti i korisne informacije

___________________________________________________________________

Online čitanje lektire

Pristup sadržajima je besplatan, a dosupni su učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima uz korištenje elektroničkog identiteta AAI@Edu.hr.

Noć knjige 2015.

SVJETSKI DAN KNJIGE I DAN HRVATSKE KNJIGE

Dana 23. travnja obilježava se Svjetski dan knjige i autorskih prava. Proglašen je 1995. na Glavnoj skupštini UNESCO-a, kao simbolični datum u svjetskoj književnosti jer su toga dana 1616. umrli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega. Istog su datuma tijekom godina rođeni ili umrli ugledni autori kao što su Maurice Druon, K. Laxness, Vladimir Nabokov, Josep Pla i Manuel Mejía Vallejo.

Dan hrvatske knjige obilježava se 22. travnja, odlukom Sabora Republike Hrvatske od 1996. godine, u spomen na Marka Marulića koji je toga datuma 1501. godine dovršio Juditu.  Obilježavajući Svjetski dan knjige i autorskih prava, UNESCO poziva čitatelje, autore, prevoditelje, izdavače, nastavnike, knjižničare, javne institucije, neprofitne organizacije i privatni sektor da promiču knjigu, čitanje i izdavaštvo, uz zaštitu autorskih prava.

U SAD, Velikoj Britaniji, Njemačkoj, Irskoj… 23. travnja se održava i World Book Night (Svjetska noć knjige), godišnja proslava kojom se afirmira ljubav prema knjizi i čitanju, za koju se tiskaju posebne besplatne knjige i dijele svima željnima čitanja.

U Hrvatskoj se Noć knjige održava od 2012. godine. Od 2014. godine Noć knjige održava se i u Sloveniji i Crnoj Gori.

____________________________________________________________

Dan škole i Dan grada Zagreba

Povodom Dana škole (29.05.2015.) te Dana grada Zagreba i blagdana njegove zaštitnice Majke Božje od Kamenitih vrata (31.05.2015.) u knjižnici škole postavljena je izložba na temu Grada Zagreba.

Pozivamo sve učenike i djelatnike škole da pogledaju izložbu te na taj način još bolje upoznaju naš grad.

« Prosinac 2019 »