Škola i zajednica: PREZENTACIJA CUC ISTRAŽIVAČKOG RADA „DAL NAM ŠTIMA MIKROKLIMA?“

Na sat Škola i zajednica, 12.ožujka,  pozvali smo gošću profesoricu Andreju Veršić iz Prve  gimnazije u Varaždinu.  Tim profesora i učenika iz Prve gimnazije 2019.g. radio je na prikupljanju podataka vezanih uz temperaturu, vlažnost i strujanje zraka u učionicama  te su ih povezali  s uspjehom učenika na pisanim provjerama.

Podaci su  prikupljani tijekom nekoliko mjeseci , a onda obrađeni i interpretirani u okviru teme Dal' nam štima mikroklima? Rezultate rada predstavili su na Carnetovoj korisničkoj konferenciji 2019. te smo ju pozvali da nam prezentira svoje istraživanje, budući da se mi ove godine na predmetu ŠIZ bavimo ugodnijim boravkom u školi. Cilj nam je bio čuti  argumente u prilog tezi da su klima uređaji itekako potrebni u učionicama i da mikroklimatski uvjeti  utječu na uspjeh pisanih provjera.

Profesorica  Veršić ispričala nam je korake i cijeli proces  prijava  na razne natječaje njenog tima u svrhu dobivanja  donacija kako bi si olakšali provedbu istraživanja te su na jednom natječaju dobili 10 kompleta mjerača i mikročipova mjerenje temperature zraka te im je to uvelike olakšalo istraživanje. Nakon prikupljanja informacija, tim profesora u školi zajedno s prof. Veršić ,statistički je obradio podatke te su dokazali najpogodnije uvjete za pisanje pisanih provjera. Budući planovi su im nastaviti s njihovim projektom poboljšavanja atmosfere i boravka u njihovoj školi. Prezentacija rada bila je jako zanimljiva , dinamična te nas je uvela u istraživački proces i sve izazove koje on sa sobom nosi.

Neizmjerno smo zahvalni što je profesorica Andreja Veršić došla i ispričala nam jako zanimljiv, kreativan i izazovan rad. Nadamo se da će i njihova škola dobiti predmet Škola i zajednica te da ćemo za godinu dana opet vidjeti.

Priloženi dokumenti:
Andreja_Versic_izv.docx (1.26 MB)

objavio: Dijana Mlađenović   datum: 19. 3. 2024.