Erasmus+ u Španjolskoj

Od 5. do 11. ožujka 2023. godine, u Adri, gradu u španjolskoj regiji Andaluziji, održala se peta mobilnost u okviru Erasmus+ projekta The change begins with YOUth. Na mobilnosti su, uz projektne partnere iz Italije, Nizozemske, Austrije i Turske, sudjelovali i naši učenici Izabela Blažeković, Lana Šiprak, Teo Veličan i Dvina Detelbach u pratnji nastavnica Lane Homan Solenički i Marte Gazvode.

Cilj mobilnosti bio je integrirati aktivnosti održivog razvoja u školski kurikul i motivirati učenike na sudjelovanje u aktivnostima kojima se promiču ekološke teme obnovljivih izvora energije. Učenici su imali priliku naučiti više o važnosti energije vodotoka, vjetra, neakumuliranoj sunčevoj energiji, biodizelu, biomasi, bioplinu te geotermalnoj energiji. U okviru mobilnosti, uz mnogobrojne kreativne radionice u školi, održana je terenska nastava na solarnoj plantaži Tabernas gdje se istražuje energija sunca. Naši učenici uživali su u kulturološkim aktivnostima poput posjeta impresivnoj tvrđavi Alhambri te u znamenitostima gradova Granade i Malage. Korak po korak i mobilnosti je prebrzo došao kraj. Nakon ceremonije podjele certifikata i oproštajne zabave, na kojoj je zbog rastanka od divnih domaćina i pala i pokoja suza, svi se raduju sljedećoj mobilnosti u Austriji.

objavio: Antonela Sraga   datum: 9. 5. 2023.

« Svibanj 2024 »