Uspješno održana druga LTT aktivnost u okviru projekta DIGI4Teach - Krakov, Poljska
Druga aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja uspješno je organizirana u sklopu projekta strateškog partnerstva sufinanciranog iz programa Erasmus+ pod nazivom "Challenges and practices of teaching economic disciplines in era of digitalization" - DIGI4Teach, unatoč izazovima pandemije. Aktivnost pod nazivom Short-term joint staff training – Trade and International Business (LTTA C2) održana je na Cracow University of Economics (CUE), Poljska, u razdoblju od 1. do 3. veljače 2022. godine. Na LTTA C2 sudjelovalo je ukupno 12 predstavnika partnerskih institucija uz prisustvo članova Sveučilišta domaćina.
Prvi dan LTTA C2 započeo je službenim pozdravima i govorima predstavnika uprave na Cracow University of Economics: prof. UEK dr hab. Karolina Klecha-Tylec (Prorektorica za nastavu i studente na CUE); prof. UEK dr hab. Kinga Michałowska (Prodekan na College of Economics, Finance and Law na CUE); prof. UEK dr hab. Michał Głuszak (zamjenik ravnatelja na Institute of Economics na CUE). Prvo predavanje pod nazivom “International business/trade studies and research at UEK/CUE” održao je pročelnik Katedre za međunarodnu trgovinu Prof. dr hab. Krzysztof Wach
Nakon uvodnog predavanja sudionici aktivnosti su predstavili svoje institucije (škole/sveučilišta) te podijelili svoja nastavna iskustva poučavanja iz područja trgovine i međunarodnog poslovanja primjenom digitalnih alata (predstavnice nositelja projekta Sveučilišta u Zagrebu, Ekonomskog fakulteta: prof. dr. sc. Blaženka Knežević i izv. prof. dr. sc. Nikolina Dečman; predstavnik Sveučilišta u Beogradu: doc. dr. sc. Veljko Mijušković; predstavnica Prve ekonomske škole Zagreb: Zorica Hrgovčić, prof.; predstavnica Druge ekonomske škole Zagreb: Ivana Virovac Bilandžija, prof.; predstavnik Treće ekonomske škole Zagreb: Marin Romić, prof. i predstavnica Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole Samobor: Blankica Odak, prof.). Dvoje predavača s Katedre za međunarodnu trgovinu: prof. UEK dr. hab. Agnieszka Głodowska and mgr Krystian Bigos održali su drugo predavanje na temu “Teaching Digitalization of International Trade and International Business at UEK/CUE: Present Experience and a Way Forward”. U poslijepodnevnim satima prvoga dana treninga bilo je planirano studijsko putovanje. Međutim, zbog pandemije COVID-19 i važećih restrikcija, nije bilo moguće fizički posjetiti Krakow Technology Park KPT i Business Hi-Tech inkubator stoga se aktivnost odvijala online. Predstavnici KPT-a: Mr. Krzysztof Krzysztofiak (Director of the Technology Park Department) i Mr. Mateusz Kowacki (Business Development Specialist) bili su online domaćini. Svaki govor i prezentacija završavali su uzbudljivom sesijom pitanja i odgovora te raspravom između sudionika i izlagača. Prvi projektni dan završio je večerom dobrodošlice u restoranu CK Browar i neformalnim druženjem svih sudionika.
Drugi dan započeo je predstavljanjem projekta koji na CUE provodi prof. UEK dr hab. Bartosz Kurek (Katedra za računovodstvo) “MCHE: Education Cloud for Secondary Schools”. Nakon toga je prof. UEK dr hab. Jan Brzozowski (Odsjek za europske studije i ekonomske integracije) prezentirao CASPAR: Center for Advanced Studies of Population and Religion; OWIM: Multiculturalism and Migration Observatory. U sljedećem dijelu radionice pozvani su predstavnici poduzeća koja provode projekte gamifikacije na UEK/CUE. Gđa Anna Gąsiorowska (CEO of Aribo) održala je predavanje pod nazivom: “Use of Aribo platform for education: Why gamification?”, a gosp. Wacław Wykrytowicz (R&D Director of Gamfi) je održao predavanje pod nazivom: “Use of Gamfi platform for education:
Marking students engaged”. U drugom dijelu dana sudionici su sudjelovali u razgledu CUE kampusa, uključujući Jurtu (nastalu u sklopu CASPAR inicijative) i CUE knjižnicu. Obilazak kampusa imao je za cilj upoznati sudionike treninga s razinom digitalizacije CUE-a i resursima digitalne knjižnice. Po povratku u zgradu kampusa gdje su se održavala predavanja, održana je interaktivna „Simulacija međunarodne trgovine“ u organizaciji dr. Remigiusza Gawlika (Katedra za međunarodnu ekonomiju).
Zadnji dan aktivnosti sastojao se od dva dijela. Prvi dio je obuhvaćao studijsko putovanje: “Digitalization of Cultural Heritage of Kraków: Rynek Underground Museum”. Drugi dio bio je trening na temu “How to Teach E-commerce” koji je moderirao mgr Krystian Bigos (Katedra za međunarodnu trgovinu). Po završetku službenih aktivnosti sudionici su razmijenili mišljenja o LTTA C2 treningu te su im uručene potvrde o sudjelovanju. Tijekom trodnevnoga treninga poticana je neformalna rasprava koja je rezultirala osnaživanjem suradnje među članovima projekta. Sudionici su istaknuli vrlo dobru ravnotežu između aktivnosti treninga i društvenih aktivnosti tijekom LTTA C2. Svi sudionici su stekli mnoge nove spoznaje, iskustva, kolege koji su obogatili njihova stručna znanja iz područja te unaprijedili njihove nastavničke vještine korištenjem digitalnih tehnologija. Svi sudionici su se složili da je organizacija bila odlična, s puno aktivnosti te su na tome iskreno zahvalni Prof. dr. hab. Krzysztof Wachu i cijelom njegovom timu.
** The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
Ekonomski fakultet – Zagreb koordinator projekta „DIGI4Teach“ iz programa Erasmus+ - Strateška partnerstva u području strukovnog obrazovanja i osposobljavanja
Agencija za mobilnost i programe EU je temeljem Odluke o dodjeli financijske potpore za projektne prijedloge u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2020. g. za program Erasmus+ (Ključna aktivnost 2 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja) prihvatila financiranje projekta strateškog partnerstva razmjene dobre prakse pod nazivom „Challenges and practices of teaching economic disciplines in era of digitalization“ (akronim: DIGI4Teach). Koordinator projekta je Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, a voditelj projekta je doc. dr. sc. Nikolina Dečman. U projektnim aktivnostima sudjelovat će ukupno 8 partnera iz Hrvatske, Poljske, Njemačke i Srbije. Četiri partnera su visokoškolske obrazovne institucije: Ekonomski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (HR), Cracow University of Economics (PL), The Osnabrück University of Applied Sciences - Faculty for Management, Culture and Technology (DE) te Ekonomski fakultet Sveučilišta u Beogradu (RS) dok su preostala četiri partnera srednje strukovne ekonomske škole i to: Prva ekonomska škola, Druga ekonomska škola i Treća ekonomska škola iz Zagreba te Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola iz Samobora.
Kako bi se moderniziralo obrazovanje i osposobljavanje budućih ekonomista, osobito je važno promicati uporabu digitalne tehnologije za učenje u području strukovnog obrazovanja. Glavne potrebe i ciljevi projekta uključuju unaprjeđenje nastavnih vještina i načina poučavanja u različitim ekonomskim disciplinama s posebnim naglaskom na eru digitalizacije i to dijeljenjem postojećih dobrih praksi i analizom upotrebe novih digitalnih tehnologija poučavanja i učenja u strukovnom obrazovanju ekonomista. Očekuje se da će razmjena dobre prakse između projektnih partnera odgovoriti na izazove u vezi s uporabom digitalne tehnologije u nastavi ekonomskih disciplina i na taj način omogućiti učenicima da budu spremniji za izazove koji ih očekuju na višim razinama obrazovnog sustava kao i na tržištu rada.
Projektna ideja nastala je kao rezultat promišljanja i dosadašnjih aktivnosti Odbora za suradnju sa srednjim školama Ekonomskog fakulteta u Zagrebu. Usvajanje inovativnih praksi u podučavanju ekonomskih disciplina osnažit će i povezati nastavnike u visokom i srednjem obrazovanju, a imat će velik utjecaj u sektoru strukovnog obrazovanja i osposobljavanja budućih ekonomista. S obzirom na postavljene ciljeve, očekuje se da će partnerstva između visokoškolskih i srednjoškolskih ustanova doprinijeti razvoju nastavnih vještina koje će potaknuti kreativno razmišljanje i dodatno podržati poduzetnički duh učenika i studenata strukovnog obrazovanja.
Uvodni transnacionalni projektni sastanak
(26. i 27. studenoga)
Članovi Nastavničkog vijeća upoznati su sa svim aspektima provedbe projekta. Identificirani su kratkoročni i dugoročni ciljevi projekta te su predstavljene sve planirane aktivnosti koje će doprinijeti ostvarivanju istih. Članovi Nastavničkog vijeća prepoznali su važnost sudjelovanja u projektu s ciljem daljnje internacionalizacije i unaprjeđenja rada Škole kroz razmjenu primjera dobre prakse s partnerskim ustanovama.
26. i 27. studenoga održat će se Uvodni transnacionalni projektni sastanak u online okruženju. Prijaviti se mogu svi nastavnici ekonomske skupine predmeta koji zadovoljavaju kriterije definirane projektnom prijavom:
Prijava se vrši isključivo putem Google obrasca (https://forms.gle/5jzk6JGUGbBPJpVv9) koji je objavljen na mrežnim stranicama Škole i u aplikaciji Teams. Nastavnici koji će sudjelovati na projektnom sastanku će biti odabrani sukladno već definiranim kriterijima.
U privitku se nalazi dnevni red Uvodnog transnacionalnog projektnog sastanka (26. i 27. studenoga).
Tim za projektne aktivnosti Treće ekonomske škole
Bernard Iličić, ravnatelj
Održan transnacionalni sastanak u okviru projekta DIGI4Teach
U okviru projekta strateškoga partnerstva, razmjene dobre prakse pod nazivom „Challenges and practices of teaching economic disciplines in era of digitalization“ (akronim: DIGI4Teach) koji je sufinanciran sredstvima Europske unije u okviru programa Erasmus+ (Ključna aktivnost 2 za područje strukovnoga obrazovanja i osposobljavanja) 26. i 27. studenoga 2020. godine održan je uvodni transnacionalni projektni sastanak.
Objava_o_odrzanom_transnacionalnom_sastanku_2020
U dokumentu u nastavku se nalazi natječaj za nastavnike za sudjelovanje na kratkoročnom zajedničkom usavršavanju nastavnika u području računovodstva u sklopu Erasmus+ projekta DIGI4Teach (2020-1-HR01-KA202-
Obavijest o isteku roka za prijavu
Rok za prijavu nastavnika na natječaj je završio te se daljnje prijave više neće razmatrati. Nakon testiranja kandidata i rangiranja, objavit ćemo privremene rezultate natječaja.
Uspješno održana druga LTT aktivnost u okviru projekta DIGI4Teach - Krakov, Poljska
Druga aktivnost učenja, podučavanja i osposobljavanja uspješno je organizirana u sklopu projekta strateškog partnerstva sufinanciranog iz programa Erasmus+ pod nazivom "Challenges and practices of teaching economic disciplines in era of digitalization" - DIGI4Teach, unatoč izazovima pandemije. Aktivnost pod nazivom Short-term joint staff training – Trade and International Business (LTTA C2) održana je na Cracow University of Economics (CUE), Poljska, u razdoblju od 1. do 3. veljače 2022. godine. Na LTTA C2 sudjelovalo je ukupno 12 predstavnika partnerskih institucija uz prisustvo članova Sveučilišta domaćina.
Prvi dan LTTA C2 započeo je službenim pozdravima i govorima predstavnika uprave na Cracow University of Economics: prof. UEK dr hab. Karolina Klecha-Tylec (Prorektorica za nastavu i studente na CUE); prof. UEK dr hab. Kinga Michałowska (Prodekan na College of Economics, Finance and Law na CUE); prof. UEK dr hab. Michał Głuszak (zamjenik ravnatelja na Institute of Economics na CUE). Prvo predavanje pod nazivom “International business/trade studies and research at UEK/CUE” održao je pročelnik Katedre za međunarodnu trgovinu Prof. dr hab. Krzysztof Wach
Nakon uvodnog predavanja sudionici aktivnosti su predstavili svoje institucije (škole/sveučilišta) te podijelili svoja nastavna iskustva poučavanja iz područja trgovine i međunarodnog poslovanja primjenom digitalnih alata (predstavnice nositelja projekta Sveučilišta u Zagrebu, Ekonomskog fakulteta: prof. dr. sc. Blaženka Knežević i izv. prof. dr. sc. Nikolina Dečman; predstavnik Sveučilišta u Beogradu: doc. dr. sc. Veljko Mijušković; predstavnica Prve ekonomske škole Zagreb: Zorica Hrgovčić, prof.; predstavnica Druge ekonomske škole Zagreb: Ivana Virovac Bilandžija, prof.; predstavnik Treće ekonomske škole Zagreb: Marin Romić, prof. i predstavnica Ekonomske, trgovačke i ugostiteljske škole Samobor: Blankica Odak, prof.). Dvoje predavača s Katedre za međunarodnu trgovinu: prof. UEK dr. hab. Agnieszka Głodowska and mgr Krystian Bigos održali su drugo predavanje na temu “Teaching Digitalization of International Trade and International Business at UEK/CUE: Present Experience and a Way Forward”. U poslijepodnevnim satima prvoga dana treninga bilo je planirano studijsko putovanje. Međutim, zbog pandemije COVID-19 i važećih restrikcija, nije bilo moguće fizički posjetiti Krakow Technology Park KPT i Business Hi-Tech inkubator stoga se aktivnost odvijala online. Predstavnici KPT-a: Mr. Krzysztof Krzysztofiak (Director of the Technology Park Department) i Mr. Mateusz Kowacki (Business Development Specialist) bili su online domaćini. Svaki govor i prezentacija završavali su uzbudljivom sesijom pitanja i odgovora te raspravom između sudionika i izlagača. Prvi projektni dan završio je večerom dobrodošlice u restoranu CK Browar i neformalnim druženjem svih sudionika.
Drugi dan započeo je predstavljanjem projekta koji na CUE provodi prof. UEK dr hab. Bartosz Kurek (Katedra za računovodstvo) “MCHE: Education Cloud for Secondary Schools”. Nakon toga je prof. UEK dr hab. Jan Brzozowski (Odsjek za europske studije i ekonomske integracije) prezentirao CASPAR: Center for Advanced Studies of Population and Religion; OWIM: Multiculturalism and Migration Observatory. U sljedećem dijelu radionice pozvani su predstavnici poduzeća koja provode projekte gamifikacije na UEK/CUE. Gđa Anna Gąsiorowska (CEO of Aribo) održala je predavanje pod nazivom: “Use of Aribo platform for education: Why gamification?”, a gosp. Wacław Wykrytowicz (R&D Director of Gamfi) je održao predavanje pod nazivom: “Use of Gamfi platform for education:
Marking students engaged”. U drugom dijelu dana sudionici su sudjelovali u razgledu CUE kampusa, uključujući Jurtu (nastalu u sklopu CASPAR inicijative) i CUE knjižnicu. Obilazak kampusa imao je za cilj upoznati sudionike treninga s razinom digitalizacije CUE-a i resursima digitalne knjižnice. Po povratku u zgradu kampusa gdje su se održavala predavanja, održana je interaktivna „Simulacija međunarodne trgovine“ u organizaciji dr. Remigiusza Gawlika (Katedra za međunarodnu ekonomiju).
Zadnji dan aktivnosti sastojao se od dva dijela. Prvi dio je obuhvaćao studijsko putovanje: “Digitalization of Cultural Heritage of Kraków: Rynek Underground Museum”. Drugi dio bio je trening na temu “How to Teach E-commerce” koji je moderirao mgr Krystian Bigos (Katedra za međunarodnu trgovinu). Po završetku službenih aktivnosti sudionici su razmijenili mišljenja o LTTA C2 treningu te su im uručene potvrde o sudjelovanju. Tijekom trodnevnoga treninga poticana je neformalna rasprava koja je rezultirala osnaživanjem suradnje među članovima projekta. Sudionici su istaknuli vrlo dobru ravnotežu između aktivnosti treninga i društvenih aktivnosti tijekom LTTA C2. Svi sudionici su stekli mnoge nove spoznaje, iskustva, kolege koji su obogatili njihova stručna znanja iz područja te unaprijedili njihove nastavničke vještine korištenjem digitalnih tehnologija. Svi sudionici su se složili da je organizacija bila odlična, s puno aktivnosti te su na tome iskreno zahvalni Prof. dr. hab. Krzysztof Wachu i cijelom njegovom timu.
** The European Commission's support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.
« Studeni 2024 » | ||||||
Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |
e-Dnevnik |
Dnevni tisak |